Motto: ,,Mănânc sănătos, arăt bine, mă simt bine”

Motto: ,,Mănânc sănătos, arăt bine, mă simt bine”

Suntem în anotimpul primăvara, când organismul copiilor are nevoie, zilnic, de multă energie pentru a crește și a se dezvolta armonios. O sursă de energie pentru dezvoltarea  fizică a copilului o primește din alimentația echilibrată, zi de zi. Instituția de educație timpurie nr.149„PINOCCHIO” str. M. Sadoveanu, 4/4 dispune de: • condiții moderne pentru păstrarea produselor […]

În scopul asigurării unui proces de alimentație calitativ şi variat în IET nr.149 „PINOCCHIO” str. M. Sadoveanu, 4/4, monitorizează zilnic normele de organizare a alimentației

În scopul asigurării unui proces de alimentație calitativ şi variat în IET nr.149 „PINOCCHIO” str. M. Sadoveanu, 4/4, monitorizează zilnic normele de organizare a alimentației

În instituție este constituită Comisia de triere care este responsabilă atât de calitatea produselor recepționate, cât și de calitatea produsului finit. La realizarea Meniului zilnic se ține cont de Meniul- model unic pentru anul 2020-2021 (sezon iarnă-primăvară), coordonat de Centrul de Sănătate Publică mun.Chișinău și aprobat DGETS mun.Chișinău, care se implimentează în instituție din 01.02.2021. […]