MOȘ CRĂCIUN ADUCE DARURI!!!

Hei, copii, veniţi încoace,

Strigă moşul, v-am adus,

Daruri multe, la copiii

Ce ascultă de părinți!

În perioada 20 – 24.12.2021, Moș Crăciun a ajuns cu daruri pentru copilașii instituționalizați în IET nr.149, datorită Direcției Generale Educație, Tineret și Sport a Consiliului municipal Chișinău, care a identificat surse din economiile la buget, pentru a achiziționa cadouri.

Atmosfera de sărbătoare a fost încununată cu poezii, cântece, dansuri, tradiționalele colinzi, urături și semănături, pe care le-a sorbit Moș Crăciun cu mare plăcere, ca răsplată pentru cadourile aduse.

Vă dorim Sărbători fericite tuturor!