Hei, copii, veniţi încoace,
Strigă moşul, v-am adus,
Daruri multe, la copiii
Ce ascultă de părinți!
În perioada 20 – 24.12.2021, Moș Crăciun a ajuns cu daruri pentru copilașii instituționalizați în IET nr.149, datorită Direcției Generale Educație, Tineret și Sport a Consiliului municipal Chișinău, care a identificat surse din economiile la buget, pentru a achiziționa cadouri.
Atmosfera de sărbătoare a fost încununată cu poezii, cântece, dansuri, tradiționalele colinzi, urături și semănături, pe care le-a sorbit Moș Crăciun cu mare plăcere, ca răsplată pentru cadourile aduse.
Vă dorim Sărbători fericite tuturor!















