In perioada 07.11.2022-13.11.2022, conform Planului de activitate, în IET nr.149, s-a desfășurat săptămâna promovării asistenței logopedice.
Scopul primordial al activităților a fost: Promovarea cunoștințelor logopedice.
Grupele de vârsta mică au savurat cu plăcere teatralizarea povestei terapeutice “Limbuța neascultatoare a lui Peticel”, in baza căreia au realizat gimnastica de articulație pentru copii.
La data de 09.11.2022, cadrele didactice, ghidate de către Dna Cernenchi Elena, logoped, au călătorit prin: “Logopedia sau minunata lume a sunetelor”. Un seminar de excepție, care și-a continuat ecoul, inclusiv in grupurile Viber a părinților, cu multe informații utile, cu privire atât la diagnosticarea precoce a deficiențelor de vorbire, cât și la stimularea vorbirii corecte.







