În scopul fortificarea sănătăţii copiilor şi dezvoltarea deprinderilor motrice prin intermediul distracţiilor sportive, folosind jocurile, exerciţiile şi diferitele probe sportive, în cadrul IET nr.149, sub conducerea Dnei Boghiu Cristina, educator – tânăr specialist în Grupa nr. 3, s-au organizat starturi vesele, cu genericul: „Într-un corp sănătos o minte sănătoasă”.
Distracţia şi energia pozitivă a dominat pe terenul de joacă. Participanţii au fost puşi la diferite încercări: „Transmiterea mingii”, „Transmiterea ștafetei”, „Barca”, „Transportarea mingilor” , „Cine-i mai rapid”, „Bowling” etc.
Mulțumesc organizatorilor pentru evenimentul captivant pe care l-au oferit spectatorilor şi participanţilor, care au dat dovadă de ingeniozitate şi spirit colegial.














