NATURA ESTE ÎN MÂINILE NOASTRE

La data de 09.04.2022, în cadrul Campaniei „Curățenia generală de primăvară”, în Parcul de la intersecția străzilor M.Sadoveanu cu P.Zadnipru, sect.Ciocana, s-a desfășurat o acțiune amplă de protecție a mediului, și anume, a fost curățat Parcul de diferite deșeuri menajere.

La această activitate, alături de reprezentanții Preturii sect.Ciocana și ai DETS Ciocana, au participat și angajații IET nr.149, manifestând solidaritate în protejarea naturii, fiind un exemplu demn de urmat pentru viitoarele generații și pentru societatea civilă.

Natura înseamnă viață, deci trebuie s-o prețuim.