O civilizație înflorește atunci când oamenii plantează copaci în umbra cărora nu vor sta niciodată
Proverb grecesc
La data de 20.11.2021, în Pădurea-parc Rîșcani, latura străzii M.Sadoveanu, IET nr.149 alături de alți reprezentanți ai instituțiilor publice din sectorul Ciocana, precum: Pretura, DETS (în persoana Dlui Valeriu Rotaru, șef direcție), Direcția Protecția Copilului, Liga Națională a Tineretului și însuși Dl primar, Ion Ceban, au participat la o Campanie anuală de plantare a arborilor „Un arbore pentru dăinuirea noastră”.
Mulțumim tuturor pentru organizare și implicare în această acțiuneamplă, fapt care dovedește, încă o dată, că-și doresc un oraș curat, verde, modern și confortabil.






