Toamna cea bogată,
A sosit în zori
Și-a chemat la lucru
Harnici muncitori.
A pictat grădina
Și livada toată,
Și-a deschis a grădiniței
Fermecată poartă…
Conform Planului de activitate anual, pentru luna octombrie, în cadrul IET nr.149, s-au organizat o serie de activități cu genericul: „Toamnă, frumoasă Doamnă”.
Datorită competențelor profesionale a cadrelor didactice și a colaborării eficiente cu părinții a fost posibilă organizarea expozițiilor inedite cu tematică de toamnă.
Mulțumim preșcolarilor pentru sărbătoarea nemaipomenit de frumoasă, pentru emoțiile pozitive pe care le-au emanat!
Mulțumim părinților pentru implicare în procesul educațional și de activitate a instituției, ceea ce este un obiectiv primordial al IET nr.149!
Mulțumim Dnei Ina Țurcanu, educator, pentru ajutor în redactarea pozelor și elaborarea filmulețului!
Vă îndemnăm să admirați munca noastră colectivă!
