„Toamnă, frumoasă Doamnă”

Toamna cea bogată,

A sosit în zori

Și-a chemat la lucru

Harnici muncitori.

A pictat grădina

Și livada toată,

Și-a deschis a grădiniței

Fermecată poartă…

Conform Planului de activitate anual, pentru luna octombrie, în cadrul IET nr.149, s-au organizat o serie de activități cu genericul: „Toamnă, frumoasă Doamnă”.

Datorită competențelor profesionale a cadrelor didactice și a colaborării eficiente cu părinții a fost posibilă organizarea expozițiilor inedite cu tematică de toamnă.

Mulțumim preșcolarilor pentru sărbătoarea nemaipomenit de frumoasă, pentru emoțiile pozitive pe care le-au emanat!

Mulțumim părinților pentru implicare în procesul educațional și de activitate a instituției, ceea ce este un obiectiv primordial al IET nr.149!

Mulțumim Dnei Ina Țurcanu, educator, pentru ajutor în redactarea pozelor și elaborarea filmulețului!

Vă îndemnăm să admirați munca noastră colectivă!