Unde-i unul, nu-i putere…
Unde-s mulți, puterea crește…
Scopul acestei acțiuni are menirea să sensibilizeze populația cu privire la necesitatea protecției mediului înconjurător, căci gestionarea durabilă a resurselor terestre este o activitate la care trebuie să participe întreaga societate și acest lucru trebuie făcut conștient și cu regularitate.
Acțiunile de salubrizare, în cadrul IET nr. 149, au devenit parte din activitățile noastre cotidiene, fiecare contribuind la protecția mediului ce ne înconjoară și la fortificarea sănătății personală și a copiilor înmatriculați.








